W piątek, 11.11.2016 r. „Lechici” wzięli udział w Gminnych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości w  Żernikach w gminie Ulhówek. Uroczystość odbyła się w małym drewnianym kościółku.

Przybyłych na nią mieszkańców, zaproszonych gości i poczty sztandarowe  przywitał wójt Gminy pan Łukasz Kłębek.
Po części oficjalnej została odprawiona uroczysta Msza św., której oprawę muzyczną zapewnił zespół „Lechici”. Po niej „Lechici” wystąpili z recitalem niepodległościowym, w którym m.in. zaśpiewali: „Kołysankę matki”, „Swing low”, „Raduje się serce”, „Piechotę”.Publiczność bardzo ciepło przyjęła występ zespołu.

Po smacznym i szybkim, bo czas naglił, obiadku wyruszyliśmy radośnie do busa. No, i cóż… Kluczyk  w stacyjce włączony, ale auto odmówiło posłuszeństwa. Panowie sposobem chcieli uruchomić silnik. „Zaparli się” o tył samochodu i z całych sił pchnęli go. Nic to nie dało. Śmiech w grupie, ale i strach w oczach. Co robić? Nasz szef przypomniał nam stosowny do sytuacji żart.

W czasie wycieczki zepsuł się autobus. Kierowca chciał usunąć awarię, szukał wszędzie, co mogło się stać. Jeden z uczestników podróży ciągle za nim chodził i z uporem maniaka mówił, że wie co się stało, ale ten nie chciał go słuchać. W końcu pozwolił podróżnemu wypowiedzieć się. A ten powiedział: „Panie kierowco, ja wiem co się stało. Samochód się popsuł”. I tyle wiedział nasz wycieczkowicz. W ten sposób Leszek nasz szef rozbawił towarzystwo.Śmiechu  w busie było co niemiara
Za chwilę okazało się, tak telefonicznie poinstruował kierowcę właściciel busa, że wystarczyło tylko wszystko w aucie dokładnie pozamykać i samochód zaraz „odpalił”. Odetchnęliśmy z ulgą. Ruszyliśmy w powrotną drogę.

MS