„Onego czasu przyszedł Jezus z uczniami swymi…”

Niedziela Palmowa jest dla wszystkich wyznawców wiary rzymsko – katolickiej wielkim wydarzeniem. Rozpoczyna Wielki Tydzień i wprowadza w klimat Świąt Wielkanocnych.

Niedziela Palmowa upamiętnia wjazd Jezusa do Jerozolimy. Jest także rozważaniem Jego męki.

Chrystus był witany przez wiwatujący tłum. Ci ludzie, którzy krzyczeli wtedy „Hosanna na wysokościach”, rzucali pod Jego nogi gałązki palmowe. Kilka dni później domagali się Jego ukrzyżowania.

Dla większości niedziela ta jest głębokim przeżyciem, pierwszym krokiem w misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

W tym dniu w czasie Mszy św. święci się palmy jako symbolu odradzającego się życia, ale nie tylko. W całej Polsce w kościołach da się słyszeć opis Męki Jezusa Chrystusa.

Pasja wg św. Mateusza rozbrzmiewała w naszym kościele przez 33 lata. Niestety ze względu na epidemię koronawirusa COVID – 19, w tym roku „Lechici” nie staną u stóp ołtarza i nie zaśpiewają jej.

Możemy jednak w inny sposób wziąć udział w tym misterium. Zamieńmy się w słuch, przestańmy myśleć o wszystkim i o niczym, zatrzymajmy w sobie to, co nas rozprasza, wyrzućmy to, co powoduje bezsilność i wysłuchajmy Męki Chrystusa z 2019 roku w wykonaniu zespołu wokalnego „Lechici” pod kierunkiem Leszka Opały. Zapraszamy.

                                                                                                                                                        MS