W piątek, 10.01.2020 r. Lechici wzięli udział w charytatywnym koncercie kolęd po hasłem „Zbuduj z nami most do nieba”, który odbył się w TVP 3 Lublin.

Obok Lechitów wystapił również Chłopięco-Męski Chór Archidiecezji Lubelskiej Pueri Cantores Lublinenses, zespoły Drewutnia
To wyjątkowy koncert, ponieważ jego dochód zostanie przekazany na budowę pierwszego na Litwie Hospicjum dla Dzieci w Wilnie. Koncertowi towarzyszyła również aukcja. Do wylicytowania były m.in. cenne obrazy czy naszyjnik przekazany przez pierwszą Damę Agatę Kornhauser Dudę.

Organizatorami koncertu jest Fundacja „Anioły Miłosierdzia” w Wilnie i TVP3 w Lublinie. Program prygotowała Anna Dąbrowska.

Hospicjum powstaje przy jedynym na Litwie ośrodku opieki paliatywnej. W miejscu , gdzie przed wojną mieszkał bł. ks. Michał Sopoćko, spowiednik św. Faustyny.

Aukcja i koncert zbiórki na rzecz hospicjum wciąż trwa. Można je wspierać wchodząc na stronę Fundacji Aniołów Miłosierdzia, która wspomaga siostrę Michaelę Rak w budowie placówki.

Retransmisja koncertu w najbliższą niedzielę, 12.01.2020 r. na antenie TVP 3 Lublin o godzinie 19.00.