„Lechici” już od 35. lat sumiennie pracują i zdobywają coraz więcej doświadczeń. A muzyka?… niech  broni się sama.Wtedy czasem nawet najmniejsze,wydawałoby się nie do osiągnięcia, oczekiwania, mogą się spełnić, bo być „bliżej muzyki – bliżej świata,człowieka, to być bliżej Boga”.

 Każda muzyka ma w sobie coś, co sprawia, że jej słuchamy. Muzyka z tekstem jest jeszcze bardziej wyrazista i na swój sposób przemawia do człowieka.

W rocznicę swojego jubileuszu zespół wydał V płytę noszącą tytuł „ Kim ja jestem…?”.Ukazała się ona 18.12.2018 r. Nagrania dokonano w Składzie Opałowym  w Hrubieszowie – w studio „Lechitów”. Aranżacja: Leszek Opała; realizacja dźwięku: Krzysztof Załuski; tekst na okładce Marta Słupna; gościnnie – instrumenty klawiszowe Piotr Matusik.. Płytę wykonało  Wydawnictwo „Arka” w Cieszynie.

Mamy nadzieję, że to jubileuszowe wydanie płyty, różnorodność utworów, bogate aranżacje i piękne pełne refleksji pieśni zawarte     w zbiorze „Kim ja jestem…?”  pozwolą na wybór i znalezienie czegoś dla siebie.

Kilka utworów z tej płyty to kompozycje Leszka Opały. Oto jedna z nich ( prezentacja – Marta Słupna).