Kapłaństwo jest posłannictwem  i mocą w osobie Jezusa Chrystusa.”

W tym roku ks. Wiesław Polewany ( były kapłan parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie) obchodził 25.jubileusz swojej pracy kapłańskiej. Z tej okazji została odprawiona  uroczysta Msza Święta  w kościele parafialnym p.w. Miłosierdzia Bożego w Harasiukach, którą celebrował sam jubilat i jednocześnie proboszcz tejże parafii.

Uroczystość odbyła się w dniu 17 sierpnia 2014 r. Nie zabrakło na niej ks. prałata Andrzeja Puzona i „Lechitów”,  ludzi, z którymi ks. Wiesław wiele lat współpracował w Hrubieszowie. Na stronie internetowej Gminy Harasiuki tak napisano o tym fakcie: ”We Mszy Świętej uczestniczył ks. prałat Andrzej Puzon, który głosił Słowo Boże, liturgii przewodniczył sam jubilat  ks. Wiesław Polewany. Gościem specjalnym uroczystej Mszy był zespół wokalno-instrumentalny „Lechici” z Hrubieszowa , który na swym koncie ma wiele znakomitych występów – warto tu wspomnieć m.in. o koncercie na Zamku Królewskim w Warszawie czy koncercie w Galerii Porczyńskich z udziałem kard. Józefa Glempa. Zespół „Lechici” przygotował  oprawę muzyczną Mszy Świętej podczas niedzielnego jubileuszu. Kierownikiem artystycznym i założycielem zespołu „Lechici” jest Leszek Opała.”
„Jubileusze to momenty ważne w życiu kapłana. To czas dziękczynienia za wszystko, co pozwala wzrastać i uświęcać się w kapłańskim powołaniu i w jego realizacji”. To także czas gratulacji i życzeń na dalsze lata tej posługi. „Lechici” również dołączają się do wielu życzeń , które ksiądz Wiesław przyjmował podczas Mszy św. Drogi Księże Wiesławie – najserdeczniejsze życzenia, obfitości Bożych darów, zdrowia, siły i wytrwałości w tej trudnej, ale i jakże pięknej posłudze kapłańskiej.

Marta Słupna