Hrubieszów Miasto z Klimatem

Hrubieszowscy Lechici w dniu 25 czerwca 2023 r. świętowali jubileusz 40-lecia istnienia.
Z okazji tak pięknego Jubileuszu składamy Wam serdeczne
gratulacje i wyrazy uznania oraz życzymy kolejnych lat owocnej pracy artystycznej.

Zamiłowanie do muzyki i śpiewu, które zaszczepia od lat Pan Leszek Opała – kierownik i założyciel Zespołu w sercach młodych ludzi, rozwijając ich uzdolnienia artystyczne, zaowocowała istnieniem zespołu, który nie tylko jest miejscem rozwoju talentów oraz spotkań wielu pokoleń, ale przede wszystkim jest piękną wizytówką Hrubieszów Miasto z Klimatem.

Przez te wszystkie lata zjednoczyliście siły, tworząc zgrany zespół, który nie tylko zdobył serca publiczności, ale również zyskał uznanie i szacunek w świecie muzycznym. Wasze koncerty są pełne emocji i pasji, które bez wątpienia docierają do każdego słuchacza, a wielu absolwentów zdobyło solidną podstawę do dalszego kształcenia muzycznego.
Życzymy Wam kolejnych 40 lat, tak pięknych i przynoszących przynajmniej tyle samo emocji, co do tej pory.

Zapraszamy do obejrzenia fragmentów jubileuszowego koncertu i odczytania życzeń od Sławka Kędziery – dziękujemy: 

40. lecie zespołu Lechici. Obejrzyjcie fragmenty Jubileuszowego recitalu zespołu Leszka Opały.

„Zespół wokalny „Lechici” działa przy Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Hrubieszowie. Powstał w 1983 r. z inicjatywy organisty Leszka Opały, który do tej pory jest kierownikiem zespołu. Opiekę duchową nad zespołem sprawuje Ksiądz Prałat Andrzej Puzon. Repertuar zespołu jest bogaty i różnorodny. Obok pieśni religijnych, znajdują się w nim również utwory patriotyczne, żołnierskie, piosenki biesiadne i okolicznościowe, wokalno-instrumentalne i pieśni a capella. Oto fragmenty recitalu z okazji jubileuszu 40. lecia działalności zespołu. Z tej okazji na ręce Leszka Opały składam serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności, dużo sukcesów oraz dalszej wspaniałej aktywności twórczej, aby kolejne lata były równie owocne, jak te dotychczasowe.”